اخبار,اخبار اقتصادی,سبد کالای حمایتی دولت

 
اخبار اقتصادی - پیشنهاد بانک مرکزی برای چگونگی ارائه سبد کالا

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی با اشاره به این که با حساب یارانه نقدی امکان پرداخت سبد کالایی وجود دارد گفت: بهترین زمان برای پرداخت یارانه نقدی نیمه ماه و اواخر هفته است.

به گزارش ایسنا، ناصر حکیمی با اشاره به برگزاری سومین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت اظهار کرد: آنچه که طی سه چهار سال اخیر در نظام بانکی دنیا مشاهده می‌شود این است که به جای این که مشتریان به سراغ بانک‌ها بروند بانک‌ها مشتریان خود را شناسایی می‌کنند و این امر دیر یا زود نظام بانکی ما را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی با اشاره به این‌که بهتر است در این زمینه از تجربیات سایر کشورها استفاده کرده و مسیر کوتاه‌تری را طی کنیم، تاکید کرد: در این راستا بحث بزرگ داده (Big Data) مطرح می‌شود که درواقع اطلاعاتی است که فرد پس از فعالیت در فضای مجازی از خود به جای می‌گذارد و شبکه بانکی با جمع آوری این اطلاعات و آگاهی از علایق و خواسته‌های مشتری می‌تواند اقدام به جذب مشتری کند.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی به نقش گوشی‌های هوشمند در بروز تحولات از سال‌های 2005 و 2006 اشاره و تصریح کرد: روند تمایلات بین المللی به سمتی است که از گوشی‌های هوشمند در کسب و کارها استفاده شود چرا که شخصی بودن و همچنین همراه بودن دو ویژگی اساسی گوشی‌های هوشمند است که هیچ یک ابزارهای فن‌آوری تاکنون چنین ویژگی‌هایی نداشته‌اند بنابراین شبکه بانکی کشور باید به دنبال زیرساخت‌هایی باشد تا بتواند خدمات خود را از طریق این گوشی‌ها ارائه کند.

حکیمی در ادامه به نقش شبکه‌های اجتماعی در کسب و کار و همچنین فعالیت سیستم بانکی اشاره و اضافه کرد: باید جنبه‌های مختلف شبکه‌های اجتماعی را بررسی کنیم. دیدگاه‌هایی وجود دارد منبی بر این که دراین شبکه‌ها مسائل خارج از عرف رخ می دهد در صورتی که کارکرد شبکه‌های اجتماعی فقط چنین چیزی نیست و افراد طبق رویکرد و نیاز خود وارد این شبکه‌ها می‌شوند.

به گفته وی اگر افراد با هویت واقعی خود در شبکه‌های اجتماعی حضور پیدا کنند اطلاعات آن‌ها می تواند با ارزش و مفید باشد.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی به نقشه راه بانک مرکزی در دهه منتهی به 1400 اشاره و خاطرنشان کرد: گام اول دراین نقشه راه این است که بانک مرکزی باید به چه صورت کار کند و در این نقشه چارچوب کلی از شبکه بانکی ترسیم می‌شود اما بانک‌ها به عنوان بنگاه‌های اقتصادی مستقل خودشان باید نقشه راه را ترسیم کنند.

50 درصد از تخلفات مربوط به برداشت از حساب‌های بانکی است
حکیمی خاطرنشان کرد: گزارش‌هایی که به مقامات انتظامی ارائه می شود مبنی بر آن است که 50 درصد تخلفات مربوط به برداشت از حساب‌های بانکی است چرا که پای پول در میان است اما باید توجه کرد که بسیاری از تخلفات گزارش نمی‌شود.

وی با بیان این‌که حجم تخلفات در فضای مجازی ایران تفاوت معناداری با حجم تخلفاتی که در دنیا رخ می دهد ندارد، افزود: بیشتر تخلفات مربوط به فریب مردم است که در میان مدت با اطلاع رسانی بانک‌ها و با رشد فرهنگ استفاده از تراکنش‌های اینترنتی شاهد کاهش این نوع تخلفات خواهیم بود.

مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی درباره مقاومت بانک‌ها در اتصال درگاه‌هایشان به شاپرک گفت: بحث مقاومت مطرح نیست و در این زمینه بانک‌ها همکاری لازم را داشته‌اند اما دوبار از نظر فنی به زمان بیشتر برای اتصال به سامانه شاپرک نیاز داشتند که با آن‌ها همکاری می کنیم.

نیمه ماه بهترین زمان پرداخت یارانه نقدی
حکیمی در پاسخ به این که آیا زمان واریز یارانه نقدی تغییر می‌کند گفت: از روز اول که بحث پرداخت یارانه نقدی مطرح شد درباره زمان بندی صحبت‌هایی را انجام دادیم که اگر پرداخت یارانه‌ها همزمان با پرداخت حقوق در ابتدا یا انتهای ماه باشد سیستم بانکی با مشکل روبرو می شود و نمی توانیم برای یکی دو روز ظرفیت بانک‌ها را دو برابر کنیم بنابراین بهتر است مدیریت ترافیک داشته باشیم.

وی بهترین زمان پرداخت یارانه نقدی را نیمه ماه و اواخر هفته اعلام و اظهار کرد: این زمان برای ما راحت‌تر خواهد بود و در این زمینه با سازمان هدفمندی‌ یارانه‌ها و مجموعه دولت مذاکراتی انجام شده است.

مخالفت با ارائه سبد کالایی از طریق کارت هوشمند
مدیرکل فناوری اطلاعات و ارتباطات بانک مرکزی درباره ارائه سبد کالایی به مردم گفت: در این زمینه نیز صحبت‌هایی شده و امروز عصر نیز جلسه‌ای داریم تا موضوع را نهایی کنیم اما ترجیح ما این است که کارت هوشمند یا ابزار جدیدی در اختیار مردم قرار نگیرد و از طریق کارت‌هایی که پرداخت یارانه صورت می گیرد کالا به مردم ارائه شود.

وی گفت: در صورتی که دولت نخواهد مبلغ سبد کالایی قابل برداشت باشد شرایط فراهم است و می توانیم با امکانات و اطلاعات موجود در سایت رفاهی در ارائه سبد کالایی کمک کنیم.

کارت به کارت اینترنتی به صورت آنی انجام می‌شود
حکیمی درباره زمان انتقال وجه به صورت اینترنتی یا کارت به کارت اینترنتی گفت: طبق اطلاعاتی که داریم کارت به کارت اینترنتی به صورت آنی انجام می‌شود اما اگر بانکی وجود دارد که کارت به کارت اینترنتی را به صورت آنی انجام نمی دهد تخلف محرز است و در صورت گزارش برخورد خواهیم کرد.
 اخبار اقتصادی - ایسنارپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.