اخبار,اخبارجدید,اخبار جالب


اخبار سیاست خارجی  - رایس: ایران به تعهداتش عمل نکند، تحریم‌ها مجددا اعمال می‌شود

مشاور امنیت ملی آمریکا با تصریح بر برگشت پذیر بودن تحریم ها، گفته است اگر ایران بعد از توافق جامع به تعهدات خود عمل نکند، تحریم ها بار دیگر اعمال می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس، «سوزان رایس» مشاور امنیت ملی کاخ سفید روز گذشته در مصاحبه با شبکه «سی بی اس»، گفت در صورتی که ایران بعد از توافق جامع به تعهدات خود عمل نکند، تحریم های برداشته شده بار دیگر علیه این کشور اعمال می شوند.

وی در پاسخ به این گفته مجری برنامه که ممکن است ایرانی ها بعد از توافق جامع «حقه زده» و به تعهدات خود عمل نکنند، گفت: ما توافقی نمی کنیم که در آن نتوانیم بفهمیم آن ها دارند چه کار می کنند، اگر چنین اتفاقی بیفتد، اطمینان خواهیم یافت که فشارها بار دیگر علیه آن ها اعمال شود. این را از من بپذیرید چون من در سازمان ملل روی این موضوع کار کرده ام.

رایس افزود: من کمی در مورد قطعنامه های شورای امنیت و نحوه اعمال و برداشتن تحریم ها، اطلاع دارم. راه هایی برای ایجاد تحریم های خودکار و مشروط به عدم پایبندی (ایران) وجود دارد. فعلا، چنین قطعنامه ای طراحی نکرده ایم، اما این کاری است که کاملا شدنی است.

نماینده سابق آمریکا در سازمان ملل همچنین در پاسخ به این سوال که ایران ممکن است به دنبال آن باشد که در آستانه هسته ای شدن قرار گرفته و در صورت نیاز ظرف چند ماه به بمب برسد، گفت: ما نه تنها نمی خواهیم ایران یک بمب داشته باشد، بلکه نمی خواهیم در موقعیتی قرار گیرد که بتواند بدون آنکه کسی متوجه شود، به سمت بمب حرکت کند.

وی با بیان اینکه اکنون بحث «اعتماد» نیست، گفت تحریم ها با این هدف طراحی شدند که با فشار به ایران، این کشور را به میز مذاکره آورده و آن ها را به اتخاذ تصمیم های سخت متقاعد کند. رایس همچنین گفت هنوز مشخص نیست که آیا ایران حاضر است برنامه هسته ای خود را کنار بگذارد یا نه، اما آمریکا به شدت علاقمند است که این موضوع را بیازماید.

رایس در بخش دیگری از این مصاحبه هم به موضوع سوریه پرداخت. وی در پاسخ به این سوال که چرا آمریکا علیرغم تهدیدات قبلی دست به مداخله نظامی در سوریه نزده، گفت: به همین راحتی نیست. جامعه بین الملل در این مورد متحد نیست، توافقی برای مداخله وجود ندارد و مداخله هیچ مبنایی در حقوق بین الملل ندارد.

اخبار سیاست خارجی - فارس

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.