اخبار حوادث - متهم قتل خلبان ایران ایر در راه دادگاه

 قرار مجرميت «مرتضي» متهم پرونده قتل خلبان ايران اير و همسرش در دادسراي جنايي تهران صادر شد. اين قرار مجرميت در حالي براي تنها متهم اين پرونده صادر شده است كه 9 ماه از وقوع جنايت شامگاه 16 اسفند سال گذشته منصور و همسرش در حالي قرباني اين جنايت شده بودند كه نخستين اطلاعات به دست آمده از زندگي آنها حاكي از انتشار آگهي فروش خودرو بود.

اين پرونده درحالي براي رسيدگي به دادگاه كيفري استان تهران ارسال مي‌شود كه اقرار مرتضي محور تكميل تحقيقات بوده است.

ساعت 22:45، 16اسفند سال گذشته، ماموران كلانتري 140 تهران در جريان جنايتي در آپارتماني در بلوار هميلا در منطقه پونك قرار گرفتند و راهي محل حادثه شدند. بررسي‌هاي اوليه حاكي از آن بود كه در اين جنايت منصور شهركي 39ساله از خلبانان با سابقه ايران‌اير و همسر 38ساله‌اش سارا با ضربات متعدد چاقو به قتل رسيده‌اند.

اين حادثه در حالي رخ داد كه دست و پاهاي آنها بسته شده و درگردن آنها آثار بريدگي به وسيله جسم برنده ديده مي‌شد و اينها نشانگر اين بود كه زن و شوهر به صورت دلخراشي توسط قاتل يا قاتلان به قتل رسيده‌اند.

با تشكيل پرونده مقدماتي با موضوع «قتل عمد» و به دستور بازپرس شعبه چهارم ويژه قتل دادسراي امور جنايي تهران، پرونده جهت رسيدگي تخصصي در اختيار اداره دهم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

همسايگان زماني از اين جنايت خبردار شدند كه با فريادهاي پسر 16 ساله آنها كه صحنه قتل پدر و مادر خود را ديد از خانه‌هاي خود بيرون آمدند، سپس ماموران كلانتري 140 باغ فيض در محل حاضر شده و بازپرس كشيك قتل را در جريان وقوع دو فقره قتل قرار دادند. با حضور عطاء لله رودگر، بازپرس شعبه چهارم دادسراي ناحيه 27 تهران و اكيپ صحنه جرم و تشخيص هويت و همچنين كارشناس پزشكي قانوني در محل مشخص شد اين زن و شوهر توسط چاقو به قتل رسيده‌اند.

بازپرس رودگر آن زمان در وصف اين ماجرا از عبارت «وحشتناك» استفاده كرد.

در نخستين اقدام سرايدار آپارتمان قربانيان به عنوان مظنون دستگير شد اما در جريان بررسي‌هاي انجام شده مشخص شد كه آنها نقشي در قتل نداشته‌‌اند.

يك مظنون، يك متهم
كارآگاهان سپس رد كارت‌هاي عابر بانك خلبان شهرك را گرفتند، آنها به رد مردي رسيدند و محل زندگي اين مرد را شناسايي كردند و تيم‌هاي تخصصي آنجا را زير نظر گرفتند.

تمامي رفت‌ وآمدهاي مظنون پرونده زير نظر گرفته شد تا اينكه بعد از چند روز تحقيقات، شواهد و مدارك محكمه پسندي به ‌دست آمد كه دست داشتن مرد مظنون را در قتل خلبان و همسرش ثابت مي‌كرد. با اين مدارك، بازپرس رودگر دستور بازداشت فرد مظنون را صادر كرد و ماموران او را دستگير كردند.

مرتضي لب به اعتراف گشود و به قتل خلبان جوان و همسرش با انگيزه سرقت اعتراف كرد. او گفت كه روز حادثه پس از ورود به خانه قربانيان با اسلحه آنها را تهديد كرده و سپس دست و پايشان را بسته، پس از سرقت نيز با ضربات چاقو آنها را به قتل رسانده است. اعترافات اين مرد همزمان با چهلمين روز درگذشت خلبان شهركي و همسرش صورت گرفت.

حال بازپرس چهارم دادسراي جنايي تكميل تحقيقات جنايي در اين پرونده را اعلام وبراي مرتضي متهم به قتل با توجه به اعترافات صريح قرار مجرميت صادر شده است.
اخبار حوادث - اعتمادرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.