اخبار ,اخبار سیاسی ,رفع حصر موسوی وکروبی

 

اخبار سیاسی - گزارش بلومبرگ از محدودیت‌های روحانی در رفع حصر موسوی وکروبی/ دالتون: روحانی باید از ساختارهای متفاوت قدرت در ایران عبور کند

توانایی روحانی در تغییر وضعیت موسوی و کروبی دو معترض انتخابات سال 88 او را در معرض آزمونی دشوارتر از مذاکرات ژنو قرار داده است.

خبرگزاری بلومبرگ در مقاله‌ای می نویسد: دیپلمات‌های روحانی ماه گذشته برای توافق هسته ای با گروه 1+5 با هدف کاهش تحریم ها مورد تحسین قرار گرفتند و به رئیس جمهوری این کشور کمک کردند تا به یکی از تعهداتش که منجر به پیروزی خیره کننده وی در انتخابات ریاست جمهوری شده بود عمل کند.

 

بخش سخت تر برنامه دستور کار روحانی اما با پیشرفت کمی در خصوص وعده های آزادی بیشتر برای ایرانیان در درون کشور، جایی که سرنوشت «میرحسین موسوی» و «مهدی کروبی» همچنان به محلی برای محک زدن، باقی مانده است.

دو سیاستمدار ایرانی، که  هدایتگری آنها در اعتراضاتی که تقلب در انتخابات ریاست جمهوری در سال 2009 عنوان می‌کردند، نزدیک به 3 سال است که در حصر خانگی به سر می‌برند و به ندرت از آنها در کانال‌های تلویزیون جمهوری اسلامی ایران و روزنامه ها یاد می شود.

«ریچارد دالتون» سفیر سابق انگلیس در ایران در مصاحبه تلفنی در این باره، گفت: روحانی باید از ساختارهای متفاوت قدرت در ایران عبور کند، وی باید مسیرش را بشناسد و محدودیتهایش را بداند.

روحانی تاکنون بارها در پاسخ به درخواست حامیان جنبش سبز و وضعیت میرحسین موسوی و کروبی بر وعده هایش مبنی بر تغییرات اجتماعی شامل آزادی مطبوعات و ازادی زندانیان سیاسی تاکید کرده است.

رئیس جمهور اما نفوذ کمتری در سرویس های امنیتی کشور دارد. روحانی، در پاسخ به سوال خبرنگار فایننشال تایمز چند روز پس از توافق هسته ای 24 نوامبر در ژنو، به ساختار پیچیده قدرت در ایران که وی باید آنها را سپری کند اشاره کرد.

روحانی 65 ساله، که رابطه دوستانه اش با رهبر ایران به عمر  سه دهه گذشته است در گفت و گو با این روزنامه بریتانیایی گفت: برخی موضوعات در ایران نیازمند گام‌های دیگر گروه ها و مقامات دارد.

از زمان آغاز به کار روحانی در دولت یازدهم تاکنون اما نشانه هایی از کاهش محدودیت ها دیده شده، نشانه هایی از جمله ازادی برخی از زندانیان سیاسی که در میان آنها «نسرین ستوده» که وکلات برخی از فعالان اپوزیسیون و فعالان حقوق بشر را برعهده داشت نیز دیده می شود.

اخبار سیاسی - نامه‌نیوز

 رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.