ده نمكی:

 

كارگردان اخراجی های ۳ ، زبان این اثر سینمایی را گزنده توصیف كرد و گفت: نقدهای مطرح شده در اخراجی های ۳ بستگی به آستانه تحمل گروه های مختلف دارد.

مسعود ده نمكی روز یكشنبه در جمع خبرنگاران حاضر در پشت صحنه این اثر سینمایی، در پاسخ به پرسشی مبنی بر پربازیگر بودن اخراجی های ۳ گفت: اقتضای فیلمنامه و ویژگی اخراجی ها پربازیگر بودن آن است.

وی افزود: دشوارتر از این بخش، فیلمبرداری بخش های خیابانی بود. این بخش ها با حضور دو تا سه هزار هنرور در خیابان ها فیلمبرداری شد.

كارگردان فیلم اخراجی های ۳ خاطر نشان كرد: به علت وجود نداشتن شهرك سینمایی معاصر، فیلمبرداری این بخش ها در خیابان و برخی بخش ها برای بارها گرفته شد اما خوشبختانه هربار بهتر از دفعه قبل این قسمت ها فیلمبرداری شد.

ده نمكی در پاسخ به پرسش ایرنا مبنی بر گونه سینمایی اخراجی های ۳ اظهار داشت: این اثر سینمایی در گونه سیاسی، اجتماعی و دفاع مقدسی است و در هر بخش یك خط داستانی را دنبال می كند.

وی ادامه داد: اخراجی های ۳ نگاه منتقدانه خود به مسائل مختلف را با زبانی طنز بیان می كند و در هر بخش مسائلی را به چالش می كشد.

وی درباره حضور اخراجی های ۳ در بیست ونهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر به خبرنگار فرهنگی ایرنا گفت: این امر تاكنون قطعی نیست، ما تلاش می كنیم تا پس از طی مراحل فنی، اخراجی ها به جشنواره فیلم فجر برسد اما بیشتر تلاش ما این است تا این فیلم سینمایی برای اكران در نوروز سال ۹۰ آماده شود.

این كارگردان سینما در پاسخ به این پرسش كه واكنش ها به اخراجی های ۳ چگونه خواهد بود و آیا بار دیگر شما را در میدان مین تنها می گذارند؟ خاطر نشان كرد: وقتی این حرف را در نشست خبری اخراجی ها در جشنواره فیلم فجر سال های گذشته بیان كردم حتما توكلم به خدا كم بوده در حالیكه وقتی توكل به خداوند داشته باشی هیچگاه تنها نیستی.

وی ادامه داد: پیش از ساخت اخراجی های ۳ خود را برای هر نقد و تهاجی آماده كرده ام و بطور حتم افرادی كه توان پذیرش نقدهای مطرح شده در این اثر سینمایی را نداشته باشند نسبت به آن موضع گیری خواهند كرد.

به گفته ده نمكی، اخراجی های ۳ برای نقد كردن آمده و برخی مسائل در این اثر سینمایی با زبان مردم مطرح می شود.

وی یادآور شد: افرادیكه تا دیروز اعتقاد داشتند آثار طنز باید دربردارنده پیامی مشخص برای مخاطبان باشد نیز در صورتیكه آستانه تحمل بالایی نداشته باشند در مقابل حرف ها و طنز گزنده این اثر سینمایی واكنش نشان خواهند داد.

ده نمكی درباره فروش احتمالی اخراجی های ۳ نیز گفت: كار من پیشگویی نیست اما اخراجی ها شرایط خاصی دارد كه از جمله آن می توان به قاچاق نسخه سینمایی این فیلم و عرضه لوح فشرده قاچاق اخراجی های ۱ و ۲ اشاره كرد.

وی افزود: جالب آنكه برخی مخالفان اخراجی های ۳ از هم اكنون مردم را برای استفاده از لوح فشرده قاچاق این اثر سینمایی تشویق می كنند در حالیكه نمی دانند به هر حال پیام اخراجی ها به مخاطبان خواهد رسید و مردم از این اثر سینمایی حمایت می كنند.

كارگردان اخراجی های ۳ در ادامه درباره نقد برخی چهره های سیاسی از این اثر سینمایی خاطر نشان كرد: اخراجی های ۳ با مفاهیم كار دارد و نگاهی شخصی در این اثر سینمایی دنبال نمی شود.

وی ادامه داد: امكان دارد ادبیاتی كه در این اثر سینمایی به كار می رود شبیه به یك یا چند شخص باشد اما پیام اصلی اخراجی های ۳ تحقق وحدت ملی است.

كارگردان اخراجی های ۳ یادآور شد: برای شخصیت های هر اثر سینمایی می توان مصداق پیدا كرد حاجی گیرینف ها در جنگ ما مصداق داشتند و شاید در حال حاضر افرادی از این دست در كشور ما حضور داشته باشند.

ده نمكی درباره شوخی های احتمالی اخراجی های ۳ با دكتر محمود احمدی نژاد گفت: با همه گروه های سیاسی شوخی كرده ایم اما شك نكنید تنها كسی كه از این شوخی ها ناراحت نمی شود آقای رئیس جمهور است. در حقیقت اخراجی های ۳ آئینه تمام عیار جمعه كنونی است كه به بررسی حواشی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی كشور می پردازد.

وی یادآور شد: نگرانی برخی افراد این است كه اخراجی های ۳ بار دیگر با استقبال مردم مواجه شود و معادلات آنان كه از آن به عنوان یك تصادف یاد كرده اند بر هم بریزد.

وی در پاسخ به این پرسش كه آیا اخراجی های ۳ شانس گرفتن سیمرغ از جشنواره فیلم فجر را دارد، خاطر نشان كرد: با نگاه منتقدانه ای كه جشنواره به آثار سینمایی دارد نباید انتظار داشت به اخراجی های ۳ سیمرغ بلورین بدهند. من نیز هیچوقت خود را برای فرش قرمز آماده نكرده ام.

ده نمكی درباره تعداد عوامل حاضر در اخراجی های ۳ گفت: تعداد این عوامل دو برابر اخراجی های ۲ است. در بخش سوم اخراجی ها، بخش هایی از اخراجی های ۱ نیز دیده می شود و در حقیقت یكی از خطوط داستانی اثر برگرفته از قسمت نخست اخراجی ها است.

فیلم سینمایی اخراجی های ۳ بخش سوم از سه گانه اخراجی ها است كه روایتی از رزمندگان دوران دفاع مقدس را با درونمایه طنز بیان می كند.

امین حیایی، سیدجواد هاشمی، فخرالدین صدیق شریف، علی دهكردیف كمند امیرسلیمانی، ماشالله شاهمرادی، امیر شجاعی، مریم سلطانی، محمدرضا شریفی نیا، بهنوش بختیاری، مریم كاویانی، محمود مقامی، سپند امیرسلیمانی، رز رضوی و ابوالفضل همراه از جمله بازیگران این اثر سینمایی هستند.

دست اندركاران این اثر سینمایی درخواست حضور در بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم فجر را ارائه كرده اند و تلاش می كنند تا این اثر سینمایی را برای حضور در این رویداد سینمایی كه از ۱۶ تا ۲۶ بهمن ماه در برج میلاد تهران برگزار می شود آماده كنند.

فیلم اخراجی های ۲ سال گذشته(۱۳۸۸) به اكران در آمد و با فروشی در حدود ۹ میلیارد تومان عنوان پرفروش ترین فیلم تاریخ سینمای ایران را كسب كرد.... / جهان نیوز رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.