عربستان در آستانه وقوع «انقلاب نفت»

 

 اكنون هرچند سعودي ها تلاش دارند اوضاع را آرام نشان دهند، اما شواهد حكايت از آن دارد كه عربستان در بحراني ترين شرايط خود در دهه هاي اخير به سر مي برد و همه فعالان سياسي عرب نگران آينده اين كشور عربي پس از مرگ عبدالله هستند.

سرویس بین الملل ـ در پي بيماري پادشاه و وليعهد عربستان و ظهور علائم انتقال قدرت در اين كشور، اخبار نابساماني در بازار نفت و شايعات منتشر شده درباره بركناري وزير نفت اين كشور، جو سياسي ـ نفتي جديدي در اين كشور راه افتاده كه «رويترز» از آن به «انقلاب نفتي» ياد كرده است.

خبرگزاری «رويترز» با طرح موضوع بالا در گزارشي نوشت : «علي النعيمي»، وزير نفت عربستان، اظهارات برخي مقامات سياسي اين كشور درباره گزينه هاي جانشيني خود را  «سخنان مهمل» خوانده و افزود : شايعه سازان از شرايط سياسي خاص كشور سوء استفاده مي كنند و مي خواهند براي مردان عربستان جانشيناني را انتخاب و به دولت بقبولانند.

از سوي ديگر «رويترز» اعلام كرد: عربستان سعودي خواهان تثبيت قيمت نفت بين 70 تا 80 دلار است تا بازار نفت تثبيت شده و بخش انرژي جهان به ثبات قيمت دست پيدا كند. اين اقدام عربستان در پي اعلام قيمت پيشنهادي 100 دلاري ونزوئلا اعلام شده است.

در عربستان، «شوراي عالي نفت» به رياست پادشاه، تمامي تصميمات مهم نفتي را اتخاذ مي كند و حضور پادشاه در خارج از كشور و بيماري وليعهد، موجب شده كه گروهي از شاهزادگان از اين موقعيت سوء استفاده كرده و براي شريان حياتي كشورشان تصميم گيري كنند.

از ماه پيش كه وضعيت جسمي «ملك عبدالله» بحراني شده است، اوضاع سياسي عربستان به شدت متشنج شده و با وخامت حال وليعهد اين بحران عميق تر شد. اكنون هرچند سعودي ها تلاش دارند اوضاع را آرام نشان دهند، اما شواهد حكايت از آن دارد كه عربستان در بحراني ترين شرايط خود در دهه هاي اخير به سر مي برد و همه فعالان سياسي عرب نگران آينده اين كشور عربي پس از مرگ «عبدالله» هستند...../تحلیل:تابناکرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.