ماریو گومز , اخبار ورزشی

 

آلمان با روشی اقتصادی توانست یک بر صفر پرتغال را شکست دهد.

ضربه سر ماریو گومز در دقیقه 72، فینالیست یورو 2008 را به سه امتیاز حساس مقابل فینالیست یورو 2004 رساند.

بازی البته برای تماشاگران فوتبال چندان جذاب نبود و دو تیم به‌سختی موقعیت ایجاد می‌کردند. تنش در میان تماشاگران موج می‌زد.

یواخیم لو پس از بحث‌های فراوان درباره این که چه بازیکنی مهاجم اصلی آلمانی‌ها خواهد بود، میروسلاو کلوزه را کنار گذاشته و ماریو گومز را در نوک خط حلمه قرار داده بود. گومز در اوایل دیدار می‌توانست گل بزند، اما ضربه سر او روی سانتر ژروم بواتنگ را روی پاتریسیو گرفت.

یک ربع از بازی گذشته بود که مانوئل نویر با خطای بسیار بدی سرنگون شد. او در بیرون محوطه جریمه توپ را دور کرد، اما هلدر پوستیگا تکل خشنی روی پایش زد و خوش‌اقبال بود که تنها کارت زرد گرفت.

آلمان که دوسوم مالکیت توپ را در اختیار داشت نمی‌توانست موقعیت خطرناکی ایجاد کند و هرگاه هم به موقعیت می‌رسید لوکاس پودولسکی آن را خراب می‌کرد!

یک بار هم هولگر بداشتوبر خطای بدی روی نانی مرتکب شد. نانی داشت از کنار میدان می‌گریخت که ضدحمله خطرناکی ایجاد کند اما بداشتوبر پای او را زد و در نهایت پس از آن که نانی نتوانست به حرکتش ادامه دهد کارت زرد گرفت.

روی یکی از صحنه‌های عیب نیمه اول هم سامی خدیرا با وجود خطا رویش توپ را به ماریو گومز رساند ولی داور سوت زد و بازی را متوقف کرد، هرچند که گومز ضربه‌اش را زد و در حالی که پاتریسیو ایستاده بود هم توپ وارد دروازه شد. با این حال گل مردود بود و ضربه ایستگاهی حاصل از خطا را پودولسکی به دفاع حریف کوبید.

بهترین موقعیت نیمه اول در اواخر آن نصیب پرتغال شد. روی یک ضربه کرنر و در رفت و برگشت توپ به په‌په رسید و ضربه بغل پای دیدنی او به تیر دروازه برخورد کرد و روی خط دروازه فرودآمد و داور با تصمیمی صحیح اعلام کرد که توپ گل نشده و بازی باید ادامه پیدا کند. روی این صحنه بازیکنان پرتغال، به ویژه کریس رونالدو اعتراض فراوانی داشتند.

بازی دو تیم در نیمه دوم هم کم و بیش به همین ترتیب ادامه یافت. در دقیقه 60 بود که تکل خشن فابیو کوئنترائو روی پای سامی خدیرا باعث شد او کارت زرد بگیرد. اندکی بعد بواتنگ روی رونالدو خطا کرد و او هم اخطار گرفت.

روی یک صحنه دیگر، رونالدو موقعیتی عالی برای گل‌زنی یافت اما بواتنگ با تکلی به‌موقع راه توپ را بست و دروازه تیمش را نجات داد.

یواخیم لو در دقیقه 72 تصمیم گرفت میروسلاو کلوزه را به میدان بفرستد. اندکی بعد بود که روی پاس عالی متس هوملس و سانتر ژروم بواتنگ که به مدافعان حریف هم برخورد کرد، ماریو گومز بالاتر از په‌په پرید و با ضربه سر آلمان را پیش انداخت.

اندکی بعد گومز می‌توانست گل دوم را هم بزند اما روی سانتر مولر هرچه خود را پرتاب کرد نتوانست به توپ برسد. او سپس در دقیقه 80 تعویض شد و جایش را به کلوزه داد.

پرتغال در دقایق پایانی به پیش تاخت و نانی دو بار نزدیک بود گل بزند که یکی از آنها ضربه او از فاصله 30 متری بود که به تیر دروازه برخورد کرد. سپس ضربه دیگر نانی روی حرکت عالی رونالدو با برخورد به بداشتوبر به بیرون رفت و برونو آلوش روی کرنر حاصل ضربه سرش را به بیرون زد.

پیش از این حرکت وارلا، بازیکن تازه‌وارد پرتغال موقعیتی عالی به دست آورد که ضربه بد او را نویر به خوبی از فاصله‌ای نزدیک مهار کرد..../سایت گلرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.