تاريخ : | | نویسنده : khushe

 

 

 

 

واکنش آمریکا به اظهارات احمدی نژاد

 

واکنش آمریکا به اظهارات احمدی نژاد: در بخش هایی از حکومت ایران علاقه به گفتگو وجود دارد

کراولی در جمع خبرنگاران گفت : " ما حاضریم با ایرانی ها در هر زمان و در هر مکانی در چارچوب گروه 5+1 دیدار داشته باشیم ".

مقامات آمریکایی روز گذشته به اظهارات روز دوشنبه محمود احمدی نژاد رییس جمهوری اسلامی ایران درباره گفتگوی رودرروی وی با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا واکنش نشان دادند .

به گزارش عصر ایران و به نقل از خبرگزاری فرانسه جمع بندی واکنش مقامات آمریکایی  به این سخنان احمدی نژاد در قالب این ادعا مطرح شد که این پیشنهاد در واکنش به فشارهایی است که از ناحیه تحریم های جدید  شورای امنیت ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا به ایران وارد آمده است .

این مقامات به این مساله اشاره ای نکردند که در 5 سال گذشته  این چندمین باری است که احمدی نژاد درخواست گفتگوی مستقیم با رییس جمهوری آمریکا را مطرح می کند .

البته واکنش آمریکایی ها کمی متناقض هم به نظر می رسد چرا که از سویی رابرت گیبس سخنگوی کاخ سفید در واکنش به اظهارات احمدی نژاد گفت که واشنگتن فکر نمی کند که این پیشنهاد ایران جدی بوده باشد و این در حالی بود که فیلیپ کراولی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با جدی گرفتن این سخنان احمدی نژاد دلیل اصلی این قبیل سخنان را در افزایش فشارهایی دانست که تحریم های جدید شورای امنیت و ایالات متحده و اتحادیه اروپا بر ایران وارد کرده است .

کراولی در جمع خبرنگاران گفت : " ما حاضریم با ایرانی ها در هر زمان و در هر مکانی در چارچوب گروه  5+1 دیدار داشته باشیم  ".

وی افزود : " ایران ممکن است با تحریم های جدید شورای امنیت ، ایالات متحده و اتحادیه اروپا به دنبال یافتن راهی برای گفتگو با آمریکا باشد ".

وی با اشاره به اینکه با تحریم های جدید هزینه معامله با این کشور افزایش یافته است ضمن تاکید بر این که آمریکا هم  از گفتگو استقبال می کند گفت:" احساس می کنیم که در  بخش هایی از حاکمیت ایران تمایل  به گفتگو با آمریکا وجود دارد ".

کراولی صراحتا اشاره ای به این نکرد که آیا منظورش از بخش هایی در ایران همان احمدی نژاد و طرفداران دولت فعلی است یا نه؟

کراولی از سوی دیگر با ادعای اینکه تشدید تحریم ها توجه ایران را به موضوع گفتگو جلب کرده است افزود که دلیل این ادعایش گفتگوهای اخیر ایران با کاترین اشتون مسئول عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا و نیز این قبیل اظهارات مقامات ایرانی درباره گفتگو با آمریکا است .

از سوی دیگر رابرت گیبس سخنگوی کاخ سفید روز گذشته در اظهاراتی که با اظها رات کراولی کمی متفاوت به نظر می رسد ، گفت :  "ایران درباره گفتگو در موضوع هسته ای خود چندان جدی نیست."

وی افزود : " ماهمواره گفته ایم که اگر ایران جدی باشد حاضریم بنشینیم و درباره فعالیت های   ممنوع ! هسته ای ایران گفتگو و مذاکره کنیم ".

کراولی افزود : " اما تا کنون جدیتی در طرف ایرانی ( در باب مذاکره )  ندیده ایم .

گفتنی است روز دوشنبه محمود احمدی نژاد رییس جمهوری طی اظهاراتی اعلام کرد که حاضر است در حاشیه سفر شهریور ماه خود به نیویورک برای شرکت در اجلاس سالانه مجمع عمومی سازمان ملل به صورت رودررو و در مناظرهای تلویزیونی با باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا گفتگو کند ...../تحلیل:عصرایرانرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.