معاون بیمه مرکزی از دریافت درخواستی از سوی یک شرکت بیمه خارجی برای فعالیت در ایران خبرداد و گفت: ارائه مجوز به 3 شرکت بیمه جدید در مجمع بیمه مرکزی مطرح شده است.
 
رحیم مصدق در گفتگو با مهر در مورد ارائه مجوزهای جدید به درخواست های تاسیس شرکت های بیمه گفت: سه شرکت بیمه جدید مراحل کاری خود را برای اخذ مجوز طی می کنند، به نحویکه مراحل کار آنها در شورایعالی بمیه به اتمام رسیده است، البته ارائه موافقت اصولی برای تاسیس شرکت های بیمه توسط مجمع بیمه مرکزی انجام می شود.
 
معاون بیمه مرکزی با اشاره به اینکه درخواست این سه شرکت در شورایعالی بیمه اعلام نظر شده است، زیرا شورایعالی بیمه مرجع بررسی و اعلام نظر است، تصریح کرد: مرجع صدور موافقت اصولی یا عدم موافقت مجمع بیمه مرکزی است که بر این اساس بیمه مرکزی این درخواست ها برای اعلام نظر به رئیس مجمع ( وزیر اقتصاد) ارسال کرده است.
 
وی شرکت بیمه تجارت، شرکت بیمه دانش و شرکت بیمه خاورمیانه را، سه شرکت مذکور نام برد و در پاسخ به این سئوال که آیا این سه شرکت متعلق به بانکها هستند، گفت: این شرکت ها سهامداران متعددی دارند، بر اساس مقررات موجود هیچیک از سهامداران نمی توانند بیش از 20 درصد از سهام شرکتی را داشته باشند و ما با رعایت مقررات و سیاست های وزارت اقتصاد، این درخواست ها را در شورایعالی بیمه مطرح کردیم.
 
مصدق شرکت بیمه خاورمیانه را یک شرکت تخصصی در بیمه های عمر دانست و تاکید کرد: این شرکت ها باید خود را با یکسر مقررات تطبیق دهند که از جمله آنها مقررات مبارزه با جرم پولشویی در صنعت بیمه است و برخی از آنها در مرحله انطباق با این مقررات هستند و پس از طی این مراحل سایر اقدامات در مورد آنها انجام خواهد پذیرفت.  
 
معاون بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران در مورد درخواست همکاری شرکت های بیمه خارجی و داخلی گفت: درخواستی در این زمینه به بیمه مرکزی ارائه شده است. در قانون برنامه پنجم توسعه ظرفیتی برای انجام چنین کاری ایجاد شده است، یعنی شرکت های بیمه داخلی می توانند با شرکت های بیمه خارجی همکاری نمایند.
 
وی خاطرنشان کرد: همچنین امکان ایجاد شعب بیمه های خارجی در ایران وجود دارد. بر این اساس یک تقاضا به صورت اولیه ارائه شده و بیمه مرکزی در مراحل بررسی آن است.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.