وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تحولات اخیر در منطقه به خصوص در مورد بحران سوریه ابراز امیدواری کرد غرب با بهره گیری از فرصت ابتکار روسیه در این زمینه ، در راستای حل و فصل این بحران از راههای سیاسی و دیپلماتیک و دور کردن سایه جنگ و خشونت از منطقه تلاش کند.

به گزارش مهر، شیخ یحیی العریمی سفیر سلطنت عمان در پایان مأموریت دیپلماتیک خود در جمهوری اسلامی ایران به منظور خداحافظی، امروز چهار شنبه با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتکو کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار از فعالیت ها ، اقدامات و تلاشهای سفیر عمان در کشورمان در طول مأموریتش و در راستای توسعه و گسترش همه جانبه روابط تهران و مسقط از جمله در خلال سفر اخیر سلطان عمان به ایران تقدیر و تشکر کرد و برای وی آرزوی موفقیت کرد.

وی افزود: دو کشور ایران و عمان همواره دارای روابط راهبردی و بسیاری خوبی بوده اند و هیچ مانعی در روند توسعه و گسترش روابط ایران و عمان وجود ندارد.

ظریف همچنین با اشاره به ظرفیتهای گسترده موجود در عرصه اقتصادی و تجاری بین دو کشور ابراز امیدوری کرد با اجرایی شدن توافقات صورت گرفته بین سران دو کشور و اجرایی شدن طرحهای مهم ترانزیتی و همکاری های اقتصادی و تجاری و انرژی شاهد جهشی بزرگ در این روابط باشیم .

وزیر امور خارجه همچنین با اشاره به حساسیت تحولات جاری در عرصه منطقه ای و بین المللی ، بر اهمیت و ضرورت رایزنی و مشورت بین مسئولین دو کشور از جمله در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل متحد تاکید کرد.

شیخ یحیی العریمی سفیر عمان نیز در این دیدار ضمن تشکر از همکاریهای مقامات ایرانی طی مأموریتش در کشورمان ، بر اراده و عزم راسخ مقامات کشورش به خصوص سلطان عمان برای تعمیق و توسعه همه جانبه روابط تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به ظرفیت های فراوان بین دو کشور برای همکاری ، ابراز امیدواری کرد روند توسعه و گسترش روابط بین تهران و مسقط با اجرای توافقات و طرحهای مشترک به خصوص در عرصه های اقتصادی و تجاری و بازرگانی با قوت تداوم یابد.

تقدیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید سوئیس به ظریف  

جولیا هاس سفیر جدید سوئیس در جمهوری اسلامی ایران امروز چهارشنبه ضمن دیدار و گفتگو با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان رونوشت استوارنامه خود را تقدیم کرد.

ظریف در این دیدار ضمن اشاره به روابط خوب فیمابین دو کشور گفت : دو کشور ایران و سوئیس از زمینه ها و ظرفیتهای بسیار زیادی برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط به خصوص در عرصه های اقتصادی و تجاری برخوردارند.

وزیر امورخارجه کشورمان ، سوئیس را کشوری تأثیرگذار در جامعه جهانی و اروپا به خصوص در عرصه سیاسی و اقتصادی توصیف کرد و ابراز امیدواری نمود که با آغاز بکار دولت جدید شاهد تقویت تعامل بین ایران و کشورهای اروپایی از جمله سوئیس بر اساس احترام متقابل باشیم .

ظریف همچنین ضمن اشاره به نقش و جایگاه ایران در منطقه افزود: ایران از ظرفیتهای بسیار گسترده ای برای همکاری و تعامل سازنده در مسائل مختلف سیاسی و امنیتی و نیز اقتصادی و تجاری با اروپا به ویژه کشور سوئیس برخودار می باشد.

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به تحولات اخیر در منطقه به خصوص در مورد بحران سوریه ابراز امیدواری کرد غرب با بهره گیری از فرصت ابتکار روسیه در این زمینه  ، در راستای حل و فصل این بحران از راههای سیاسی و دیپلماتیک و دور کردن سایه جنگ و خشونت از منطقه تلاش نماید.

جولیا هاس سفیر جدید سوئیس در جمهوری اسلامی ایران نیز  ضمن ابلاغ سلام های گرم وزیر امور خارجه کشورش به همتای ایرانی ، به سابقه روابط دوستانه و خوب بین دو کشور در عرصه دوجانبه و چندجانبه اشاره کرد .

وی ابراز امیدواری نمود با آغاز بکار  دولت روحانی شاهد بسط و گسترش بیش از  پیش روابط بین تهران و برن به خصوص در عرصه های اقتصادی و تجاری باشیم و تاکید کرد در این راستا همه تلاش خود را بکار خواهد گرفت.

دیدار خداحافظی سفیر قبرس با ظریف  

آندریاس ایگانایتو ، سفیر قبرس در جمهوری اسلامی ایران در پایان مأموریت دیپلماتیک خود در کشورمان امروز چهارشنبه با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه دیدار و گفتگو کرد.

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش های سفیر قبرس در جهت توسعه روابط تهران و نیکوزیا ابراز امیدواری نمود این روابط بیش از پیش تحکیم یابد.

وی ظرفیتهای دو کشور بویژه در بخش تجاری و اقتصادی را یکی از زمینه های توسعه همکاریهای فیمابین بر شمرد و ابراز امیدواری کرد با بهره برداری از ظرفیتهای خوب دو کشور شاهد توسعه و گسترش بیش از پیش روابط فیمابین باشیم.

سفیر قبرس نیز در این دیدار با تقدیر و تشکر از حمایتها و تعاملات خوب دستگاه دیپلماسی و  اشاره به خاطرات خوب خود از کشور و مردم مهمان نواز ایران ابراز امیدواری کرد در آینده شاهد توسعه و تحکیم بیش از پیش روابط فیمابین دو کشور بویژه در عرصه های اقتصادی باشیم.رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.