معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: برخی داروهای تجویزی در عطاری‌ها از مواد مخدر خطرناک‌تر است.

به گزارش مهر، دکتر یحیی رضائی پیش از ظهر دوشنبه در نشست کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاجاق لوازم آرایشی و بهداشتی و دارو اظهار داشت: مصرف دارو تابع شرایطی خاص است که مصرف کنندگان حتما باید تحت نظر پزشک و در شرایط تجویز شده آن را مصرف کنند.

وی به برخی از مخاطرات مصرف داروهای غیر مجاز و غیر استاندارد اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: برخی از داروهای وارداتی به کشور استانداردهای لازم را ندارند و بر اساس اهداف و برنامه‌ریزی خاصی وارد کشور می‌شوند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین به عرضه برخی از قرص‌ها در عطاری‌ها اشاره کرد و بیان داشت: برخی از قرص‌هایی که در عطاری‌ها عرضه می‌شوند، از مواد مخدر خطرناک‌تر هستند و لازم است که کنترل بیشتری در این زمینه صورت بگیرد.

وی در ادامه بر لزوم پرهیز از استفاده داروها و مواد بهداشتی و آرایشی غیرمجاز تاکید کرد و افزود: مصرف طولانی مدت این مواد، بیماری‌های عفونی، پوستی دارد و حتی می‌تواند قطع نسل را در مصرف‌کنندگان ایجاد کند.

رضائی به نظارت‌های صورت گرفته بر فعالیت عطاری‌ها اشاره کرد و افزود: معاونت غذا و دارو بر کار عطاری‌ها نظارت دارد و کارشناسان این معاونت به صورت مستمر از این مراکز بازرسی می کنند.

در دومین کارگروه پیشگیری و مبارزه با قاجاق لوازم آرایشی و بهداشتی و دارو موضوعاتی از جمله ساماندهی و نظارت بر فروشندگان عطاری و باشگاه‌های بدنسازی و اجرای طرح کد رهگیری کالاهای وارداتی سلامت محور در سطح عرضه مطرح شد و هر یک از اعضای کارگروه به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.

رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.