عصر ایران؛ سعید شمس - مرگ 300 ایرانی در زلزله ورزقان و اهر، پیشنهاد حذف مرغ از سبد غذایی توسط امام جمعه مشهد، واکنش دولت به ابطال حکم ریاست سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی و ربوده شدن امدادگران ایرانی در لیبی از مهمترین خبرهای مردادماه سال 1391 بودند.

پيشنهاد امام جمعه مشهد:
اشکنه به جای مرغ
خطيب جمعه مشهد گفت: اگر مرغ در دسترس نيست آن را به يک ماده پروتئيني ديگر جايگزين کنيد.

آيت الله سيد احمد علم الهدي در خطبه هاي نماز جمعه مشهد با بيان اين که دولت ميکاييل ما نيست که رزق ما را بدهد گفت: امکانات غذايي زندگي خودتان را تهيه کنيد؛ بنا نيست زندگي شما هر جور که قبلا مي گذشته الان هم همان طور باشد.

وي ادامه داد: اگر مرغ در دسترس نيست آن را به يک ماده پروتئيني ديگر جايگزين کنيد. وي خطاب به مردم مشهد گفت: مشهدي ها مگر اشکنه پياز داغ را يادتان رفته و آن زندگي را فراموش کرده‌ايد؛ مگر قرار است برنامه همان باشد که قبلاً ‌بوده است.

آيت الله علم الهدي ادامه داد: شما مردم قدرت داريد تا وارد ميدان کار شويد و نيازهايتان را برطرف کنيد.

وي با بيان اين مطلب که «افغانستان انبار جوي دنياست» گفت: جو را از افغانستان وارد کنيد و کارشناسان خوراک ابتکار کنند و براي خوراک مرغ چاره ديگري بيانديشند.


واکنش دولت به ابطال حکم سعید مرتضوی واکنش رسانه اي و سياسي دولت نسبت به راي ديوان عدالت اداري درباره لغو ریاست سعید مرتضوی بر سازمان تامین اجتماعی، حکايت از آن دارد که مرتضوي حتي با اين راي نيز قصد ندارد از صندلی مديريت پائين بيايد. چه آنکه به گفته آن روزهای محمد رضا رحيمي «تأمين ‌اجتماعي به تنهايي يک مملکت است» و « دکتر مرتضوي از طرف هيأت دولت حمايت جدي مي‌شود.»

پس از بيش از 4 ماه کش و قوس مبني بر انتصاب مرتضوي به رياست تامين اجتماعي، بالاخره ديوان عدالت اداري حکم به لغو اين انتصاب داد تا خط پاياني بر تمامي حاشيه‌هاي اين انتصاب کشيده شود. حاشيه‌هايي که تا استيضاح وزير کار، حضور رئيس جمهور تا پشت درب‌هاي مجلس، حکميت نمايندگان، بيانيه حداد عادل، «قول شرف» و خلف وعده مرتضوي و بررسي در ديوان عدالت اداري پيش رفت.

با اين وجود دولت همچنان قصد دارشت همچون موارد گذشته آراي ديوان عدالت اداري را زير پا بگذارد. چه آنکه واکنش رسانه اي و سياسي دولت نسبت به اين موضوع حکايت از آن دارد که مرتضوي حتي با راي ديوان عدالت اداري نيز قصد ندارد از اریکه مديريت خود پائين بيايد.

نکته جالب پرداختن به ماجراي حکميت توکلي درباره استيضاح مرتضوي است. ارگان رسمي دولت در اين باره نوشته بود که: «يا اينکه آقايان زاکاني و توکلي مي خواستند امتيازي از صندوق تامين اجتماعي بگيرند و استيضاح را وسيله منافع سياسي و گروهي خاص خود قرار دهند يا آنکه هدف آن‌ها از استيضاح تسويه حساب شخصي است و در اين جلسه مي خواستند با ارعاب و تهديد به هدف خود برسند».

همچنین رئيس ديوان عدالت اداري گفت: رأي صادره توسط هيئت عمومي ديوان عدالت اداري قابل تجديدنظرخواهي نيست.

محمدجعفر منتظري درباره اينکه آيا رأي صادره درباره پرونده سعيد مرتضوي قابل تجديدنظرخواهي است يا خير گفته بود که رأي هيئت عمومي قابل تجديدنظرخواهي نيست مگر اينکه به موجب قانون يا رأي ديگري از هيئت عمومي نقض شود. در غير اين صورت رأي صادره غيرقابل تجديدنظرخواهي و غيرقابل نقض است.

ربوده شدن 7 عضو هلال احمر ايران در ليبي


 هفت تن از نيروهاي جمعيت هلال‌احمر ايران به طور مشکوکي در شهر «بنغازي» ليبي ناپديد شدند. جمعيت هلال‌احمر ايران در پي اين حادثه با صدور بيانيه‌اي اعلام كرد: «بر اساس گزارش‌هاي دريافتي، اطلاع يافتيم که متأسفانه هفت تن از نيروهاي جمعيت هلال‌احمر جمهوري اسلامي ايران که به دعوت رسمي جمعيت هلال‌احمر ليبي براي امضاي تفاهم‌نامه همکاري مشترک و توسعه همکاري‌هاي دوجانبه به اين کشور سفر کرده بودند، پس از امضاي تفاهم‌نامه به طور مشکوکي در شهر «بنغازي» ناپديد شدند.

 اين در حالي بود که جمعيت هلال‌احمر ايران به عنوان يک نهاد عام‌المنفعه همواره در عرصه‌هاي سخت و دشوار در کنار مردم آسيب‌ديده و نيازمند اقصي نقاط جهان حضور يافته و در اين خصوص نيز در جريان درگيري‌هاي اخير در کشور ليبي در چند مرحله اقدام به ارسال کمک‌هاي بشردوستانه امدادي، بهداشتي و درماني به منظور مداواي بيماران و آسيب ديدگان ناشي از اين درگيري‌ها كرده است.

اسامي هيات ربوده شده ايراني در بنغازي به شرح زير بود:
محمد شهاب الدين محمدي عراقي، معاون امور بين‌الملل و حقوق بشردوستانه
غلامرضا شاهرضايي، معاون بهداشت، درمان و توانبخشي
فردين بلوچي، مديرعامل سازمان تدارکات پزشکي
محمد عباسي، مدير کل حوزه رياست
سيد منتظر شبر، مدير عامل جمعيت هلال احمر استان تهران
سيدحسن موسوي، مشاور رياست جمعيت
محمد امير شريفي‌فرد، کارشناس امور بين‌الملل

این افراد پس از تلاش های بسیار در مهرماه 91 از دست گروگان گیران در لیبی آزاد شدند و به ایران برگشتند.

مرگ 300 ایرانی در زلزله آذربایجانمناطق ورزقان و اهر در استان آذربایجان شرقی در 21 مردادماه 91 با زلزله شدیدی روبه رو شدند. این زمین لرزه ها علاوه بر 300 کشته و 5 هزار زخمی، خرابی های زیادی بر جای گذاشتند.

نادیده گرفتن زلزله و خبرهای مربوط به آن در 24 ساعت نخست پس از وقوع از سوی صداوسیما، اعتراضات گسترده ای را در میان فعالان اجتماعی، سیاسی و رسانه ای به دنبال داشت.

همچنین انتقادات از برخی واکنش های مقامات رسمی و شیوه کمک رسانی های نهادهای دولتی به آسیب دیدگان و وعده های آنها برای بازسازی خانه ها و تاسیسات از دیگر موضوعات مهم مربوط به زلزله آذربایجان است.

در این زلزله، همزمان با نهادهای دولتی، تعدادی از مردم، خودجوش به صورت فردی و گروهی به امدادرسانی و کمک به آسیب دیدگان از زلزله شتافتند.


پنجمین سفر احمدی نژاد به عربستان سعودی در شرايطي که روابط ايران و عربستان در چند سال اخیر به دنبال مسائل منطقه ای و دو جانبه به شدت تنش آلود شده بود ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودي از محمود احمدي نژاد رئيس جمهور ايران براي سفر به اين کشور و حضور در نشست دو روزه فوق العاده سران کشورهای اسلامی دعوت کرد.

احمدی نژاد ضمن پذیرش این دعوتنامه، پنجمین سفر خود به عربستان سعودی را در جایگاه رئیس جمهور ایران انجام داد. این در حالی است که پادشاه سعودی تاکنون هیچ سفری به تهران نداشته است.

تعلیق عضویت سوریه در سازمان همکاری اسلامی (کنفرانس اسلامی) مهمترین دستور کار نشست مکه بود که به تصویب اعضا نیز رسید.

احمدی نژاد در این سفر چهار روزه علاوه بر حضور در نشست دو روزه سران کشورهای اسلامی به زیارت مسجد النبی در مدینه و مسجد الحرام در مکه نیز رفت و اعمال حج عمره را انجام داد.

این در حالی است که این سفر احمدی نژاد به عربستان سعودی یک روز قبل از آغاز رسمی نشست سران کشورهای اسلامی با انتقادهایی روبه رو شد. چند روز قبل از این سفر، زلزله ای بزرگ منطقه آذربایجان ایران را لرزاند و بیش از 300 کشته برجای گذاشت. شماری از فعالان سیاسی و رسانه ای معتقد بودند احمدی نژاد به جای سفر عربستان باید به مناطق زلزله زده می رفت.
رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.