181779-480339.jpgایسنا - پس از المپیک لندن بود که جمشید خیرآبادی، ناصر نوربخش و همچنین چند دستیار دیگر از کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی ایران جدا شدند و با قراردادی چشمگیر به آذربایجان پیوستند. در حال حاضر نیز یک ماه است که کشتی‌گیران آذربایجانی زیر نظر خیرآبادی و دستیارانش تمرین می‌کنند و یکی از رقبای جدی ایران در مسابقات جهانی 2013 بوداپست خواهند بود.

در جریان تمرینات آماده‌سازی آذری‌ها، سرمربی ایرانی آذربایجان در جمع خبرنگاران به اظهار نظر پرداخت. خیرآبادی در مورد حضور در تیم ملی آذربایجان گفت: من از 11 – 12 کشور پیشنهاد داشتم که همه آنها را رد کردم، چون آذربایجان را بهترین مکان برای کار کردن خود دیدم. ایران و آذربایجان دو کشور نزدیک به هم هستند.

وی همچنین گفت: من پنج سال زمان نیاز دارم تا به موفقیت کامل برسم و کشتی‌گیران هم باید به تمریناتمان عادت کنند. آنها پیش از این هفته‌ای سه‌، چهار جلسه تمرین می‌کردند، اما حالا روزی دو جلسه تمرین برای آنها در نظر گرفته‌ایم که البته در این راه به حمایت خبرنگاران هم احتیاج داریم و می‌خواهیم ما را تنها نگذارند.

خیرآبادی ادامه داد: من هشت دستیار ایرانی را با خود به اینجا آورده‌ام. ما باید ستارگان جدیدی را در جهان کشتی تربیت کنیم و من قول می‌دهم که این کار را خواهیم کرد. نتایج ما در آینده این موضوع را نشان خواهد داد.

این مربی کردستانی همچنین احتمال حضور کشتی‌گیران دیگری از ایران(به جز سامان طهماسبی) در تیم ملی آذربایجان را رد نکرد و گفت: ما در سبک وزن مشکلی نداریم، اما در سنگین وزن با کمبود مواجه هستیم. در حال مذاکره هستیم، اما تا وقتی قطعی نشود، نمی‌توانم نامی از کشتی‌گیران ایرانی بیاورم.

دستیار سابق محمد بنا در پایان گفت: وقتی ما تیم ملی کشتی ایران را در دست گرفتیم، در رده 30 جهان بود، اما حالا قهرمان المپیک شده است. اگر ما در اینجا با قلب و روحمان کار کنیم و همه چیز ممکن خواهد بود.

همچنین روشن بایرم‌اف، نایب قهرمان وزن 55 کیلوگرم المپیک که حمید سوریان او را از رسیدن به بسیاری از مدال‌های طلا محروم کرده است، در مورد سرمربی ایرانی تیم ملی فرنگی آذربایجان گفت: یک ماه است که زیر نظر خیرآبادی کار می‌کنیم و فکر می‌کنم که تمرینات او متفاوت از صالح بورا (سرمربی سابق ترکیه‌ای تیم آذربایجان) است. هر مربی سبک خود را دارد و به متخصصان جدیدی احتیاج است تا حداکثر دانش را به کشتی‌گیران بیاموزند. چیزی که مشخص است خیرآبادی به زمان احتیاج دارد تا تیم را بشناسند. من دوست ندارم راجع به آینده پیش‌بینی کنم، اما امسال تلاش می‌کنیم تا قهرمانی اروپا و جهان را به دست آوریم.

اما صالح بورا که پس از نتایج نه چندان قابل قبول در المپیک از سرمربیگری آذربایجان کنار گذاشته شد، دوری از خانواده را برای کنار رفتنش از کشتی آذربایجان بهانه کرد و گفت: من هیچ وقت جدا از خانواده‌ام زندگی نکرده‌ام. من یک سال در آذربایجان زندگی کردم، ‌اما نتوانستم به آن عادت کنم که دلیل رفتنم همین بود!

به جز خیرآبادی، دو مربی تاثیرگذار دیگر از کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی ایران جدا شده اند. ناصر نوربخش و ریف رفتوف از مهره های کارساز کشتی ایران بودند که حالا آذربایجان را آماده می‌کنند. نوربخش که مربی اختصاصی سوریان برای المپیک بود نه تنها به لندن اعزام نشد بلکه سهمی هم از جوایز المپیک نبرد. ریف فیزیوتراپ کارکشته اهل بلغارستان نیز بیش از چهار سال در کنار تیمهای ملی کشتی آزاد و فرنگی ایران بود که حالا از کشتی ایران جدا شده است.

برای خواندن سایر خبرهای ورزشی کلیک کنیدرپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.