رييس‌جمهور با بيان اينكه "آمريكايي‌ها هرچه تلاش كنند موفق نخواهند شد شرايط تسلط كامل بر امور دنيا را احيا كنند"، اظهار كرد: يكي از مصاديق اين تلاش، انعقاد توافقنامه امنيتي با افغانستان است كه مطمئنم نفعي از محل اين توافقنامه نصيب آمريكايي‌ها نخواهد شد و آنها به اهدافي كه از اين توافقنامه منظور كرده‌اند دست نخواهند يافت.

به گزارش ايسنا، محمود احمدي‌نژاد بعد از ظهر امروز (پنجشنبه) به وقت محلي در جريان سفر خود به پكن براي شركت در دوازدهمين اجلاس سران سازمان همكاري شانگهاي، در ديدار حامد كرزي ـ رييس‌جمهور افغانستان ـ تاكيد كرد: ايران از روابط و همكاري‌هاي خود با افغانستان هيچ چشم‌داشتي به منافع اقتصادي اين کشور ندارد و فقط تثبيت امنيت، آرامش و ارتقاء رفاه مردم افغانستان را دنبال مي‌كند.

وي با بيان اينكه "جمهوري اسلامي ايران و افغانستان هيچگاه و تحت هيچ شرايطي از يكديگر جدا نخواهند شد و همواره يار يكديگر باقي خواهند ماند و در اين راستا ايران از هر كمكي به مردم افغانستان دريغ نخواهد كرد"، افزود: آمريكايي‌ها در پشت پرده با طالبان مذاكره مي‌كنند و براي ظاهرسازي در صحنه افغانستان جنگي مصنوعي با طالبان به راه انداخته‌اند كه قربانيان آن عمدتاً مردم بي‌گناه و زنان و كودكان هستند.

رييس‌جمهور در بخش ديگري از سخنان خود، با اشاره به مذاكرات ايران و گروه 1+5 تصريح كرد: ملت ايران به روش گفت‌و‌گو و مذاكره پايبند است اما مستكبران تمايلي به حل‌و‌فصل پرونده هسته‌اي ايران ندارند و اساساً مشكل آنها با استقلال‌طلبي و عزم و اراده ملت ايران براي پيشرفت است و موضوع هسته‌اي تنها بهانه‌اي است كه سلطه‌طلبان از آن به عنوان اهرمي براي فشار به ايران استفاده مي‌كنند و به احتمال زياد اجازه نخواهند داد اين مساله حداقل در مسكو و با ميزباني دولت روسيه حل‌و‌فصل شود.

احمدي‌نژاد تاكيد كرد: اگر ايران بخواهد بمب اتم بسازد، هراسي از هيچ‌كس ندارد و به صورت علني آن را اعلام مي‌كند و كسي هم نمي‌تواند مانع آن شود و حداكثر كاري كه سلطه‌طلبان مي‌توانند انجام دهند، همين مانع‌تراشي‌هايي است كه امروز مشاهده مي‌كنيم اما مساله اين است كه سياست اصولي و قطعي جمهوري اسلامي ايران اجازه حركت به سمت ساخت بمب اتم را نمي‌دهد.

وي در پايان اين ديدار، از رييس‌جمهور افغانستان براي شركت در نشست سران جنبش عدم تعهد كه شهريور ماه در تهران برگزار مي‌شود دعوت به عمل آورد.

همچنين، حامد كرزي ـ رييس‌جمهور افغانستان ـ در اين ديدار ضمن اعلام قدرداني از مواضع و پشتيباني‌هاي دولت و ملت ايران از دولت و ملت افغانستان، گفت: ايران در تمام اين سالها و با وجود تمام مشكلاتي كه با آمريكا داشته است، با حوصله و بر مبناي سعه صدر از منافع ملت افغانستان حمايت و در اين زمينه نقش‌آفريني كرده است و از اين رو رابطه دو دولت از حيث نزديكي و حسن نيت در تاريخ معاصر، روابطي بي‌نظير است.

وي با بيان اينكه "افغانستان براي گذار از شرايط فعلي چاره‌اي جز پذيرش توافقنامه امنيتي با آمريكا نداشت"، اظهار كرد: هيچ عاملي نمي‌تواند ملت‌هاي ايران و افغانستان را ـ كه از اشتراكات تاريخي و فرهنگي عميق برخوردارند ـ از يكديگر دور كند و ملت و دولت افغانستان هرگز اجازه نخواهند داد خاك اين كشور با بهانه‌هايي همچون توافقنامه امنيتي مايه ضربه‌زدن به منافع ايران قرار گيرد.

رييس‌جمهور افغانستان در پايان تصريح کرد: افغانستان با وجود همه سختي‌ها و فشارها، تمام تلاش خود را براي حفظ استقلال و عزت خود به كار خواهد بست.


رپورتاژ
انتخاب جراح بینی - بهترین جراح بینی
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
جشن عروسی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
خدمات برش لیز
میز و صندلی تالاری
لیپوماتیک
تجهیزات تالار پارس
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
تومور اربیت ، علائم ، درمان و جراحی آن ها
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
روغن خراطین
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
تحلیل آماری

لینک های مفید
تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.